Sledovanie stráveného času na úlohách
Efektivita práce často závisí aj od dôkladného sledovania času stráveného na jednotlivých úlohách. Ak potrebujete podrobne monitorovať, aký čas trávite na konkrétnych úlohách, máme pre vás jednoduché riešenie! ⏱️ Vďaka stopkám na sledovanie času môžete sledovať každú sekundu, ktorú venujete práci na úlohe, a to bez problémov.
Ako funguje sledovanie času stráveného na úlohe?
Na každej karte úlohy nájdete v detaile na pravej strane sekciu Strávený čas. Tu si môžete ľubovoľne zapísať, koľko času ste na úlohe strávili, alebo spustiť stopky. Po spustení stopek sa v pravom hornom rohu aplikácie zobrazí okno so stopkami pre danú úlohu.
Toto okno sme navrhli tak, aby vás nijako nerušilo pri práci, ale zároveň, aby ste ho mohli kedykoľvek pozastaviť. Stopky sú pevne umiestnené v pravom hornom rohu a nezmiznú, ani keď prepínate medzi úlohami.
Ak prechádzate medzi úlohami, stačí pri otvorení novej úlohy stopky pozastaviť a po kliknutí na novú úlohu ich opäť spustíte. Týmto spôsobom automaticky sledujete čas, ktorý strávite prácou na jednotlivých úlohách.
Widget strávený čas na Môj deň
Aby ste mohli spätne kontrolovať zapísaný čas strávený na úlohách, nájdete tento widget na stránke Môj deň. Kedykoľvek si vo widgete môžete skontrolovať čas strávený na úlohách a prípadne ho upravit — napríklad ak je potrebné zaokrúhliť čas na celé hodiny.
Prečo je dobré zapisovať strávený čas?
Vieme, že zapisovanie stráveného času nemusí byť pre zamestnancov vždy pohodlné, avšak pre efektívne plánovanie a rozpočtovanie je to nevyhnutné. Vďaka sledovaniu stráveného času môžete presne zistiť, koľko času každý kolega strávil na konkrétnej úlohe. A v kombinácii s hodinovou mzdou ľahko spočítate aj náklady na jeho prácu. Sledovaním stráveného času tak môžete lepšie kontrolovať variabilné náklady v rámci rozpočtu.
Zapisovanie stráveného času má mnoho využití, napríklad:
- Tvorba výkazov pre fakturáciu
- Podklady pre účtovníkov
- Sledovanie a riadenie projektov z pohľadu odhadovaných a skutočne strávených časov
- Automatická tvorba variabilných nákladov v rozpočte projektu
- Sledovanie pracnosti úloh – pre lepšie odhady časov v ďalších projektoch
- Pre budúce nacenenie projektov – vychádzať z už hotových úloh a zapísaných časov
- Pre manažérov ako spätnú väzbu – aby videli, koľko času trval jednotlivý úkol
Viac o variabilných nákladoch nájdete v našom článku Rozpočet a variabilne nákaldy - hodinová mzda.